Podmienky na lezenie boli dosť premenlivé túto sezónu, dosť veľa snehu, potom samé hnusné oteplenia, ale i cez to všetko sa mi podarilo s viacerými spolulezcami preliezť 10. ciest.

More »

Po dlhšom zvažovaní, koho vziať do Tatroch, som v piatok cestoval do Vrútok, odkiaľ ma vzal môj lezecký parťák z Višňového Majo Piťuch. Na severe nás čakalo úplne iné počasie..v Poprade pomali už o snehu nič nevedia, ale za Belianskými sa „čerti ženili“ a cestu lemovali meter a pol mantineli snehu 🙂 (to je paráda).

More »

Osvedčená zostava, zmena polohy na mape, rovnaký cieľ..asi takto by sa dal na začiatok zhrnúť náš „trip“ do krajiny Trollov. Náš lezecký leader z východu Slovenska, alebo aj zo severu Nórska, u ktorého sme strávili minulí rok sa k nám pridal v Osle na letisku, počas čakania na let do Alesundu, inak veľmi pekného mestečka, zvaného aj „Benátky severu“.

More »

12. januára 2013 · 1 comment · Categories: Lezenie ľady · Tags:

Lezbichtiví súdruhovia z Handlovej boli dnes posekať ľadík v Kvačianskej doline..po neistom začiatku (bo ani chlapi z Ružomberku nevedeli či sú ľady) sme našli celkom slušne vytečené ľadíky a dobre sme si zaliezli, všetci sme ťahali na prvom koncovi, niektorí so šróbovaním, niektorí na PP, ale hlavné je že sme si super zasekali a nikomu sa nič nestalo (až na roztrhnuté líce Vlada M., neuhol sa mu kus ľadu počas letu dolu).

More »

Tento článok bude slúžiť ako „predkrm“ pred ďalším článkom, ktorý by mal na stránku priletieť od niekaľ  z Alesundu, no necháme sa prekvapiť 🙂

Báječná parta v podaní domáceho pána – Iva Kravjanského zo Spišskej, Martina Lotza z Nemecka, Brea z Janovej Lehoty 🙂 a nás troch : Minkos, Čači a Ivo P. sme sa asi po 24 hod. cesty stretli v Bode na letisku a začal náš skvelý lezecký „trip“ v losej krajine. Zhrniem naše lezecké počínanie do faktov.

More »

Cez víkend 3-5.02 sa uskutočnil zimný zraz HK Prometeus na chate Martinka pod Veľkým Kricom. Už v podstate stála zostava (Slotak, STV, Minkos, Struko, Marek N., Lidka, Čači ) za posledné roky bola v sobotu doplnená o Joja H. a Matiaškovcov z Lehoty.

More »

31. januára 2012 · 1 comment · Categories: Lezenie ľady · Tags: ,

Konečne nám „chronickým zatínačom“ čakanov začalo priať aj počasie, tak sme sa rozbehli na naše ľadíky, tak prikladám pár fotiek.

More »

Ako aj minulý rok – tak aj teraz, sme sa už dlhšie dohadovali na zimnú akciu v Nízkych Tatrách spojenú s lezením v severnej stene  Ďumbiera. Slovo dalo slovo a aj dátum sa nám blížil, aj keď počasie u nás nevyzeralo ružovo.  More »

180300_182835828420780_100000830933726_385975_4810985_nNie moc dobré počasie na lezenie ladov, málo času a aj to že som ešte nebol liezť v Kraľovanskom lome boli dôvody kôli ktorým sme sa tam vydali už v bežnej zostave pre túto zimu: Lydka, El Miňo a ja.

More »

imgp522310.02.2011-štvrtok sme sa v zostave Minkos, Lydka, Andy H. a ja (Čači) vydali pozrieť ľady v Kvačanoch.

More »