Ráno cca 8.00 sme vyrazili v Prezidentovom aute , smer Hrádok. Cestou sme videli len tak pre zaujímavosť aj Irču , pravdepodobne smer Prochoť. O cca 11.00 sme boli už pod skalami. Kuro a Maťo boli uchvátený. Samozrejme po prvý krát sa stretli s dačím takým ako je Hrádok.

Po krátkom , no druhom brífingu , počas ktorého chalani samozrejme pozorne počúvali, sme sa pustili do lezenia. Prvá dĺžka Vzdušnej , pri ktorej som pochopil prečo je to Vzdušná, sa liezla úplne nádherne. Krásne založený frend cca 1 m pod nitom , čož je asi jeden krok , bol dôkazom môjho silnejúceho morálu. Založil som štand a začal som doberať Kura , ktorý vyštartoval ako strela. Išlo mu to parádne a o chvíľu sa ocitol pri mne s vycerenými zobmi a otázkou pre neho typickou:  ,, Bol som rýchlejší než ty?“ Upratali sme lano a hneď sme aj doberali už Prezidenta. Parádany pohľad naňho pri lezení. Pokiaľ bol Kuro rýchly ako strela , Maťo bol raketa. Kvôli preťaženiu štandu sa však musel usadiť pod Diretisimou.

Druhá dĺžka bola takisto pochúťka. 10 metrové odlezy od založených frendov a čokov som ani nevnímal , mal som totiž pred sebou super cestu. Po dolezení sa nám na vrchu trocha zmotali laná. Vzniklo tzv. súlanie. Pomaly sme zostupovkou zišli k batohom kde sme sa dosýta najedli a potom sme šli na Odštep.

Vyzakladal som s morálom v r…. jednu peknú 6 (myslím), zatial čo chalani uprene a sústredene hľadeli všade , len nie na to ak sa to lezie. Ale nevadí , aj tak som nakoniec musel ísť znovu na udici hore , kvôli drhnutiu lana. Hoc som to tam prehodil do druhej špáry , nejak výrazne to nepomohlo. No chalanom to moc nevadilo a s prstom v ruke vyliezli plytšiu,o pol stupňa ťažšiu špáru.

Potom sme všetko zabudli a zmizli skôr ako nás chytili.

Účastnili sa toho: Štefan Krč(Prezident),Peťo Kuric, Maťo Minárik a ja.

 

5 komentárov

  1. Kubo super.. 😀 článok, fotky, všecko… len tak ďalej 😉

  2. Kubo pošli mi tie fotky na email, trochu to poupravujem a vlozim to tak aby dobre bolo, lebo su take velke ze sa na to divat nedá 🙂

  3. Fajny report z fajn výletu. Tak ste si pričuchli k takej simulácii hôr a verím že vás to chytí 🙂

  4. No veď to som chcel Baťky , len som nevedel ako a so ti aj volal. Tak daj prosim email a ja ti ich pošlem 🙂 A ostatným ďakujem a budem sa snažiť 😀

  5. Kubo pozri na tejto našej stránke, O Klube, Kontakty …

You must be logged in to leave a reply.