Prinášam pár fotografických spomienok na tohtoročný júnový výstup na najvyšší vrch Rakúska Großglockner More »

Tentoraz sme si s bratom dali dlhšiu pauzu od tejto urazenej hory v najodľahlejšom kúte Vysokých Taurov vo Východných Alpách a veruže sme urobili len dobre. More »

Keďže nie je moc času na písanie článkov, tak len pár fotiek z krásnej akcie na Veľkom Choči s Andym a Sloťákom a pár fotiek zo super silvestru vo Vysokých Tatrách, počas kt. sme zasekli mačky a čakany do Vodopádu Skok 🙂

PF 2013

More »

no images were found

Po víkende presedenom v chorobe doma na zadku a keď ešte k tomu na horách prevládajúce inverzné počasie priam vyzývalo na ich navštívenie, som sa už netrpezlivo, ba priam nástojčivo musel pri najbližšej možnej príležitosti vybrať niekam do hôr a lesov. Výber padol na Kľak (1351,6 m n.m.), bralnatý dolomitový vrchol v Malej Fatre, poskytujúci nádherný kruhový výhľad do vzdialeného okolia. More »

Dnes 7.7.2010 boli dokončené finálne úpravy na studničke pod Lehotskými skalami. Studnička dostala názov Traslavý prameň a jeho výstavbu zabezpečoval s pomocou a veľkou podporou  Pána Filandu HK Prometeus. Je to jeho 25.studnička v poradí. Tento čiperný pán sa zaoberá zveľaďovaním a skrášľovaním prameňov hlavne v Nevoľníckej kotline (Kremnické Vrchy). Naš prameň je jeho prvotina na hornej Nitre, ale dúfame že nie posledný. Práce prebehli bez väčších problémov až na občasný dážď. K studničke časom pribudne zábradlie a príjemne posedenie.

Na zdravie.

More »

V pozadí Veľký Grič

V pozadí Veľký Grič

Každý, kto kedy prechádzal cez Handlovú, nemohol nad mestom smerom na Žiar nad Hronom prehliadnuť impozantný andezitový vrch Veľký Grič, ktorý je výborným východiskovým bodom na prechod hrebeňom panenského sopečného pohoria Vtáčnik. Mesto Handlová (420 m n.m.) leží ak už nie v srdci Slovenska, tak istotne sa dá povedať, že v srdci Európy, keďže geografický stred Európy sa nachádza neďaleko nad Kremnicou. Vzdušnou čiarou je vzdialený 10 km. Územie mesta je situované v juhovýchodnej časti Hornonitrianskej kotliny. Centrálnu časť tvorí Handlovská kotlina, juhozápadnú treťohorné pohorie Vtáčnik s dominantami Veľký Grič (971 m n.m.), Malý Grič (876 m n.m.) a Kňazov vrch (694 m n.m.), na východe a juhovýchode je to treťohorné sopečné pohorie Kremnické vrchy s najvyšším vrchom Vysoká (935 m n.m.) a na severe susedí s pohorím Žiar. More »

31Prešiel rok a s bratom a ďalšími členmi „výpravy“ sme sa opäť vybrali podniknúť ďalší pokus o zdolanie najzaľadnenejšieho vrcholu v Centrálnych Alpách Rakúska. Dve „výpravy“ pred nami bez problémov vyšli na vrchol v peknom jesennom počasí a ešte im ostal čas zdolať aj ďalšie pekné trojtisícovky. More »

12„Inde v Alpách býva už v tomto období zima a terén sa stáva na nejaký čas nedostupný. Až neskôr, keď napadne veľa snehu, prejde pár dní a týždňov, hory opäť privítajú skialpinistov či snežničiarov. Großvenediger, tento najzaľadnenejší vrchol v Centrálnych Alpách Rakúska je však dostupný aj na konci jesene. More »

Pár pekných fotiek od Andyho počas dlhodobej inverzie na konci roku 2007. Fotené z vrcholu  Bieleho kameňa a z Veľkého Griču. More »

Sobotu 9.9.06 sme dali robote pokoj a na pravé poludnie sme sa vybrali na náš malý výlet nórskou krajinou. Pôvodne sa plánovalo, že pôjdeme stopom, ale keď nám Reidun ponúkla auto, tak sme nejak veľmi nešpekulovali. Vďaka požičanému autu sme navštívili mnoho miest a videli sme veľa zaujímavého. More »