Arco bola ako alternatíva za nevydarené Chamonix, kde si počasie zmyslelo, že nás tam nechce..takže Kubo Kubič a ja z Handlovej a Majo „Tata“ a Ivetka zo Za sme „naskákali“ do mojej Dacky a valili do Pietramuraty, ktorá sa stala našim prechodným bydliskom na pár dní. Počasie nehlásili moc pekné, ale verili sme, že aspoň táto akcia sa musí podariť.

More »

Zvonenie telefónu v Obchodnom dome prerušilo Baťkyho myšlienky na zostavovanie jedálneho lístka na najbližšie 4 dni. Hodiny ukazovali 13.05 a napriek pracovnému dňu bolo v Kauflande veľa košíkov.

More »

08. septembra 2012 · 2 komentáre · Categories: Skalky · Tags:

Tak sa nám konečne umúdrilo počasie a skončili horúčavy, tak sme mohli ísť pozrieť na našu obľúbenú oblasť. Sobotná lezba s Braňom a Mackou bola skvelá, dali sme 2. pekné cesty, najskôr Fiťfiriť a potom VHT.

More »

V nedeľu napriek horšiemu, zlému a úplne najhoršiemu počasiu, teda aspoň predpovede, sme sa poniektorí zúčastnili brigády na Hajskej skale. Všetkým zúčastneným chcem touto cestou poďakovať za aktívny prístup k takýmto akciám. Verejnosť môžme informovať, že sa nám podarilo nanovo preistiť a prečistiť cesty: More »

Na túto peknú jesennú akciu  sa pripísal posledný októbrový víkend. V piatok, prvá  skupinka v zložení Minkos, Lidka, Čači, Struko a Majco rozložili na lúke táborisko. V sobotu ráno sme ja, Števko a Ivan vyštartovali celkom skoro, dokonca sme ,,piatkových“ do jedného pobudili 😉 . More »

Ráno cca 8.00 sme vyrazili v Prezidentovom aute , smer Hrádok. Cestou sme videli len tak pre zaujímavosť aj Irču , pravdepodobne smer Prochoť. O cca 11.00 sme boli už pod skalami. Kuro a Maťo boli uchvátený. Samozrejme po prvý krát sa stretli s dačím takým ako je Hrádok.

More »

25. augusta 2011 · 7 komentárov · Categories: Skalky · Tags:

Včera sme boli s Dudlíkom pozrieť prochotské skaly. Musím pochváliť Žiarčanov za skvele odvedenú prácu.

More »

Jelení skok 6+Na to, aké je stále nie bohvie aké počasie, sme sa dostali na skalky posledný júlový a prvý augustový týždeň. Boli sme pozrieť Porúbku a Jelenec pri BB. Musím povedať, že Porúbka je stále pekná, čiastočne preistená, ale stále neprehľadná, možno by pomohol dobrý sprievodka aj s vysvetlivkami, prípadne fotkami. No ale, aby som sa len nesťažoval, zaliezli sme si celkom dobre, aj keď žiadne výkony nepadali 🙁

More »

dsc0439Jedno poobedie, tak ako už častokrát, sme nasadli do auta a hajde niekam na skaly. Tento krát sa guľôčka rulety zastavila na nápise Faklové špáry. Tí čo sme boli zničení, sme ani moc neliezli a ostatným tiež moc nechutilo, tak po nejakých 5+kách a 6-kách sme si hodili lano do cesty „Ani bez LSD 7+“, aby sme si vyskúšali ťažšie špárové lezenie. Boli sme zvedaví či sa v takej špáre vôbec pohneme. Zistili sme, že potrebujeme viacej sily. A tu sú fotografie:

More »

4.-5.6.2011

Dotohoto článku budeme postupne dopĺňať informácie o zmenách, ktoré sa uskutočnili na Hajskej skale.

More »