Panoráma lomu

Prístup

Najlepší prístup je z obce Lehota pod Vtáčnikom. V obci sa musíte dostať k cintorínu v časti Malá Lehota. Odtiaľto je už vidieť lom, v ktorom sa nachádzajú špáry. Auto môžete nechať pri cintoríne a ísť pešo rovno po lúke čo trvá cca. 20 min., alebo ak sa nebojíte vyskúšať auto v teréne tak ušetrite 20 min. a dostanete sa až k rampe. No radím vám auto radšej nechať tak sto metrov pred rampou na lesnej križovatke kde je aj viac miesta. Potom už len preskočte rampu a užívajte si lezenia na jediných špárach na Slovensku.
No a pre tých čo sem budú chcieť prísť autobusom je lepšie ísť do Prievidze a od tiaľto autobusom do obce Cigeľ na konečnú zástavku. Zo zástavky pokračujte po ceste hore a asi tak po dvadsiatich metroch odbočte do prava na panelovú cestu, po ktorej pôjdete stále rovno. Prejdete vedľa starej banskej šachty, na prvej väčšej križovatke odbočíte v pravo, na ďalšej v ľavo, potom miniete prameň a ste pri rampe, a záver je taký istý ako v prvom prípade.


Zoznam ciest

 

1.UltimátumVII+12.Žltý vtáciVI-
2.MariconVIII13.ČorbaV
3.FotosyntézaVII14.Zdanie klameVIII-
3a.RecyklačkaVII15.100 rokov zárukaVII+
4.LunaVIII16.La puta (nedokončená cesta)VIII
5.Ani bez LSDVII+17.OpakovačkaV
6.KryštálVI18.KôtaVI
7.IrukandžaVII-19.Ako slepy namaloval dúhuVIII-
8.GlazúraV+20.MagalaVII
9.VI-VI-21.Frenkyho TrenkyV+
10.VI+VI+22.Trenkyho FrennkyIV+
11.ŠipurákVII-

Text: Stanislav König

Foto: Tomáš Urban


Fotogalérie

no images were found


Jeden komentár

  1. Andrej König

    Stano Fakla preistil 13 nových ciest! Tu je aktualizovaný sprievodca: http://hkbanik.blogspot.sk/p/lom-v-cigli-faklove-spary.html 🙂

You must be logged in to leave a reply.