A máme prvý pretek Slovenského pohára v Handlovej za sebou. Na novej umelej stene sme privítali skoro celé detské Slovensko vrátane ich závesu t.j. rodičov, trénerov a podobne. Už pár rokov sme sa v rámci týchto pretekov zúčastňovali len ako súťažiaci ale s novou stenou v Hutire sme už tušili, že to neostane dlho len tak. Preto nás ponuka Jirka Švuba z CCCBBB zorganizovať jedno kolo u nás v Handlovej ani veľmi nezaskočila, len sme nepredpokladali že to príde tak rýchlo. Keď to však prišlo tak sme si boli vedomí toho, že už sme na rade aj my. Jedno je zúčastňovať sa na pretekoch a iné ich organizovať a my sme sa ocitli po prvý krát na strane organizátorov. Nejaké skúsenosti s pretekmi sme už mali, ale len v rámci klubu. Slovenský pohár to je iná muzika, ale kto chce ten spraví. A tak sme sa začali tomu venovať. Za pochodu sme si pýtali rady od ľudí ako Jirka Švub, Radim Kovařík, Tomáš Gresák, Igor Koller. Ich rady a iná pomoc veľmi pomohli. Ďakujeme.

S napätím sme sledovali predregistráciu, ktorá bola dosť dlho akoby zamrznutá, ale ako sa blížil termín pretekov postupne začala rozmŕzať. 51 registrovaných pretekárov sa nám v deň štartu scvrklo na 46. Začiatok pretekov bol o pol jedenástej a začalo sa predliezanie ciest. Nikto vtedy netušil že zavedieme novú disciplínu Neúspešný predlezec. Nakoniec to však pretekári zobrali z humorom a vec zobral do vlastných rúk sám staviteľ ciest Štefan Mišák. Pár slov o systéme lezenia „všetci lezú všetko“ ktorý sme prebrali od Bystričanov a išlo sa na vec. Šesť ciest, z toho tri na prvom, tri na druhom konci a potom výmena. Po chvíľke organizovaného chaosu v ktorom sa vyznajú len decká sa začali tvoriť pri nástupoch rady do ciest a k slovu sa dostali ističi. Dve hodiny ubehli, laná sa prehodili do ďalších ciest a ….začalo pršať. To však už bol aj čas na párky, ale ako sme zistili párky nie sú moc obľúbené. Poznámky detí ako: zase tie párky, to musia dávať všade párky? nás prinútili sa zamyslieť a tiež sa pýtame, naozaj prečo? Nedá sa vymyslieť niečo iné? Myslíme si že sa dá a určite aj niečo vymyslíme. Po daždi a zjedených párkoch sa začala liezť druhá polovica ciest. Zhruba po dvoch hodinách bolo jasných 9 finalistov a mohla sa stavať finálka. Tu sme sa znova blysli keď komentátor poslal finalistov do karantény miesto do izolačky. Po hodine sa finálka vynímala v plnej kráse a tak mohli finalisti z nej začať usilovne padať. Niekto na začiatku, niekto v polovici a niekto v predposlednom chyte. Nikto však nepadol z TOP –u lebo tam sa nikto nedostal. Finálka ako remeň. Keď padol aj posledný finalista, vyniesli sa zo zákulisia stupne víťazov a tým najlepším ktorí získali právo sa naň postaviť po odovzdaní cien gratuloval a odovzdával kocky magnézia maskot pretekov – Lišiak.

Chceme sa poďakovať všetkým ktorí nás upozornili na nedostatky a problémy ktoré sa vyskytli počas pretekov. Sme radi, že si takéto dôležité postrehy nenechali pre seba a my sme tak mohli hneď zareagovať a za pochodu spraviť nápravu. No a nakoniec termín pretekov. Pokiaľ by sme na rok robili znova tieto preteky tak termín budeme presúvať smerom k začiatku mesiaca Jún. Začiatok mesiaca Máj je ešte v Handlovej dosť studený, čo sme pocítili všetci.

Štefan Krč


no images were found

You must be logged in to leave a reply.