Po dlhšom zvažovaní, koho vziať do Tatroch, som v piatok cestoval do Vrútok, odkiaľ ma vzal môj lezecký parťák z Višňového Majo Piťuch. Na severe nás čakalo úplne iné počasie..v Poprade pomali už o snehu nič nevedia, ale za Belianskými sa „čerti ženili“ a cestu lemovali meter a pol mantineli snehu 🙂 (to je paráda).

Sceli sme ísť bivakovať do doliny, ale keď sme zbadali možnosť ubytka za 5.evri vo vlastnom spacáku v teple a ešte aj s pivom, toš nás ukecali 🙂 Ráno prvý utekáme z chalupy pod ľady (05:30), za necelú hodku už naliezam do Mrozeka WII/4. Kosa jak hovado, ruky mrznú, ľad otrasnej kvality, samí vzduch, nič v ňom nedrží, no ale tak čo už, zatňem zuby a so šróbami zašróbovanými tak do polky závitu preliezam kolmú karfiolovo – ciaglovúu stienku a doliezam ľad po 2-3cm glazúrke ku štandu na koske. Majo v pohodičke dolieza za mnou.

Ďalší ľad – Kaskády WII/3+, kvalita podobne veľmi zlá, ale tak čo už 🙂

100 m lezenia nakoniec stojí zato (až na to sekanie do kameňa občas, keďže sa ľad už porúčal). Chcel som ísť aj Oči plné ľadu, ale Poliaci tam stáli ako na Krovky, tak sme zlanili dolu a uvarili si vietnamskú pomstu na obed, dali kávičku a vegetili (cca -12°C).

Ďalší ľad – Adin úsmev WII/3, o kvalite nebudem už písať, asi je to jasné…teda bola až tak na chuja, že som asi nakopol skalu a zlomil skrutku na mačke, takže som poslednú pasáž doliezal s jednou nahou na „trenie“, celkom funny 🙂

Keďže som nemal opravný vercajch so sebou, tak sme naskákali do motora a šli domov.

Super lezenie so super chlapom a v krásnych Tatrách.

(ešte že je taká pekná jar…aj „letofili si ju užívaju…či?“ 🙂 )

Ešte video od Maja:

Čači

 

 

4 komentáre

  1. Letofili už majú sňahu naozaj plné zuby to máš teda pravdu 😀

  2. to ma mrzíííí 🙂 🙂 🙂

  3. onéé,pridau som sem videjko ešte 🙂

  4. Podľa videa by asi nikto nepovedal, že je to týždeň pred veľkou nocou 😀

You must be logged in to leave a reply.