Na túto peknú jesennú akciu  sa pripísal posledný októbrový víkend. V piatok, prvá  skupinka v zložení Minkos, Lidka, Čači, Struko a Majco rozložili na lúke táborisko. V sobotu ráno sme ja, Števko a Ivan vyštartovali celkom skoro, dokonca sme ,,piatkových“ do jedného pobudili 😉 .

Počasie sa správalo všelijako, najskôr lepšie, potom horšie – typické jesenné. Po doskladaní, balení a vybaľovaní sme sa pomaly blížili k reťaziam. Struko sa odpája – ide robiť novú cestu. S Čačim a Ivanom pokračujeme a počúvame Števka – oboznamuje nás s naozaj kadečím novým , zaujímavým aj celým zlým.

Zastavili sme sa v Baštovom múre a na rozlez vyliezli Papagája. Potom sa Čači pustil do už dlhšie spomínanej Kapiláry – zakladačkovať. Po pár opatrných krokoch,  vyletených kameňoch úspešne doliezol. Medzitým pribudol medzi nás Marek, liezli sme predposlednú dĺžku Zlomísk, machovú a hríbovú.  Veď na jar ju vyčistíme.

Balíme lano a pomaly schádzame. Števko s Ivanom čakajú Kuba, ktorého stretáme pri reťaziach. Kým nám už padla, jemu začala.  Jeho duelantom bol Batmann. Od stanov som sa pokúšala s ďalekohľadom šmírovať, ako sa tam tým červeným bodkám darí. Až keď prišli medzi nás, sme sa dozvedeli výsledok – vyliezol

Večernú atmosféru snáď opisovať ani netreba, unavení ale spokojní. Už ako vždy, pri rozhovoroch a varenom vínku v kruhu. A kto nebol? O veľa prišiel, snáď na tom zimnom, ak nie sú medvede. 😉

Horám Zdar.

3 komentáre

  1. Dobre zrobili 🙂

  2. Super si to napísala.. Tí ktorí neboli môžu ľutovať.. 🙂

  3. Ďakovala 😉

You must be logged in to leave a reply.