V sobotu 4.7.2015 sme s Ivom zbehnli do Tatroch niečo poliezť, keďže sa dá len na otočku, takže voľba padla na Ostrvu (čo bolo veľmi správne), aj kvôli horúčavám, ktoré vládli. Ja som k nemu priskočil na Podbanskom, kde som bol na chate a mastili sme hore…Cieľ bol vyliezť Diešku VII- a cestu Via Ali Nina VI+. Pod stenou pri vybalovaní vecí, padlo zrazu pár expresívnych slov..pozerám na Iva, že čo sa deje…zrazu o zem letelo jedno lano, toš som asi pochopil 🙂 Druhé sa nekoná…

Ešte, že sú na Ostrve cesty relatívne husto odistené, tak sme vedeli robiť štandy na našej 27,5m dlhej dvojičke tam, kde bolo treba 🙂

Tak sme si dali dve kratšie, ale pekné cesty :Autonova VI a Via Ali Nina VI+, cesty vhodné pre začiatočníkov v Tatrách, sú dobre odistené borhákmi a skobami, iba sem-tam si treba niečo priložiť z vlastných cimbrlátiek..

 

Dlho očakávaná dovolenka ubehla strašne rýchlo, tak musím niečo napísať, kým si z nej ešte niečo pamätám 🙂

S Braňom Bakom a Kubom Kubovičom mastíme v nedeľu 14.7. nabalení na týždeň na Brnčalku, odkladáme pár nepotrebných vecí, vyberáme potenciálny cieľ lezenia…o 13:30 zisťujeme že všetko je vlhko-mokré, ale tak skúsime. Nakoniec sme si celkom dobre zaliezli v ceste Klíma-Linhart (V.). na Žeruchových vežiach. Kubové prvé metre na žule skončili celkom dobre. Na večer sa vraciame späť na chatu a zisťujeme že naša „turisticko – pohoďácka sekcia“ už požíva dvojeurového Kozla. Takže Minkos s igelitkou v ruke ( ako správny horolezec ), Baťky, nabalený v novom batohu a Dudlík s už tradičnou „chladničkou“ na chrbáte sa nechali vyviezť lanovkou na Skalnaté pleso a cez Svišťovku prešli na chatu pri Zelenom plese. Chudák Baťky má už plnú hlavu kecov o pravicovom festivale Pohoda odkiaľ sa naši „buzifesťáci“ práve vrátili.

More »

Po dlhšom zvažovaní, koho vziať do Tatroch, som v piatok cestoval do Vrútok, odkiaľ ma vzal môj lezecký parťák z Višňového Majo Piťuch. Na severe nás čakalo úplne iné počasie..v Poprade pomali už o snehu nič nevedia, ale za Belianskými sa „čerti ženili“ a cestu lemovali meter a pol mantineli snehu 🙂 (to je paráda).

More »

11. januára 2013 · 1 comment · Categories: Hory, Tatry · Tags:

V celku na rýchlo zložená parta sme v sobotu večer vybehli na chatu M.R.Štefánika a v nedeľu ráno sme mali krásne výhľady na vôkol nás..ale počasie nehlásili až také pekné ako bolo, tak sme tušili že sa asi niečo zmení. Takže sme pôvodný plán liezť Baníkov pilier IV. prehodnotili a dali sme obe dvojky (Čači s Kubom, Minkos so Sloťákom) dali Modrý ľad 60-80°,III.

More »

20. septembra 2012 · 3 komentáre · Categories: Hory, Tatry · Tags:

Po nekonečných dohadovaniach, kto, kde, kedy, ako a s kým, sme nakoniec vyrazili z Handlovej traja. Braňo (už skúsená tatranská ovečka), Andy (ten krát poprvé) a ja. Mal ísť s nami aj jeden nemenovaný člen klubu zo Zh, ale radšej si ten Dudlík roztrhol sval na nohe 🙂 (prajem skoré uzdravenie).

More »

22. augusta 2012 · 1 comment · Categories: Hory, Tatry

Voľný víkend s dobrým počasím bol predurčený na lezbu v Tatroch, takže po ťažšom zháňaní 4.parťáka sme vo štvrtok podvečer vyrazili z Ha, Ja, Ivo a Braňo a v Ružomberku sme brali Maja Piťucha z Višňového. Zo starého Smokovca sme sa vyviezli stopom na Hrebienok (chudák ujo, nemal na výber, sme sa mu nasáčkovali na korbu ) a odtiaľ mastili na Zbojníčku, cestou sme si museli „predierať“ cestu pomedzi kamzíčiu obrovskú rodinku.

More »

13. júla 2012 · 11 komentárov · Categories: Hory, Tatry · Tags: ,

Dlho plánovaná akcia v Tatrách sa už ako obvykle zaobišla bez väčšej účasti ľudí z klubu, prednosť dostali rôzne „buzi festy“ a iné dôležité veci. Takže osvedčená zostava Minkos, Ivo, Lidka , Čači, doplnená nečakanou 100.ročnou prezidentskou dvojkou – Baťky a Števko

More »

Počas uplynulého víkendu som mal možnosť zúčastniť sa kurzu záchranných techník v Žiarskej doline. Pôvodne sa mal zúčastniť aj Čači, žiaľ jeho čvánta nejaký ten týždeň predtým začala protestovať. Víkend začal trošku perne, motorové myši Ľuboš a Tomáš vymysleli potulky tromi dolinami so začiatkom v Račkovej doline a ako keby toho nebolo dosť, Klin sme nevynechali.

More »

Ako aj minulý rok – tak aj teraz, sme sa už dlhšie dohadovali na zimnú akciu v Nízkych Tatrách spojenú s lezením v severnej stene  Ďumbiera. Slovo dalo slovo a aj dátum sa nám blížil, aj keď počasie u nás nevyzeralo ružovo.  More »

02. septembra 2011 · 2 komentáre · Categories: Hory, Tatry · Tags:

Konečne piatok večer a my sedíme v Čačiho približovadle v zostave Lidka, Čači, Marek Slota a ja. Po nekonečnom množstve kombinácií kde budeme spať, ako sa tam dostaneme a kto všetko pôjdeme. Smer Tatranská Lomnica, kde máme zabeštelované ubytovanie v príjemnej turistickej ubytovni, kde na človeka dýcha história z čias keď ešte fungovali telovýchovné jednoty, pionierske tábory bývali plné pionierov a pionierčat a nosili sa pumpky, štucne  a flanelky.

More »