Naši predkovia a aj potomkovia žnú úspechy vo svete. Gratulujem

https://www.outdoorfilmy.sk/filmy/teoria-stastia-podla-rybanskeho/

Prinášam pár fotografických spomienok na tohtoročný júnový výstup na najvyšší vrch Rakúska Großglockner More »

Tentoraz sme si s bratom dali dlhšiu pauzu od tejto urazenej hory v najodľahlejšom kúte Vysokých Taurov vo Východných Alpách a veruže sme urobili len dobre. More »

11. júla 2013 · 3 komentáre · Categories: Zahraničie · Tags:

Vo štvrtok 4. Júla približne o pol tretej poobede opúšťame  Handlovú v zostave Čači , Minkos , Macka a ja. Cestou nás sprevádzalo slnko a horúčava.  Za Viedňou nás trošku zdržala menšia kolóna a zhruba o pol ôsmej večer sme bez problémov došli  do nášho cieľa.

More »

Zvonenie telefónu v Obchodnom dome prerušilo Baťkyho myšlienky na zostavovanie jedálneho lístka na najbližšie 4 dni. Hodiny ukazovali 13.05 a napriek pracovnému dňu bolo v Kauflande veľa košíkov.

More »

Osvedčená zostava, zmena polohy na mape, rovnaký cieľ..asi takto by sa dal na začiatok zhrnúť náš „trip“ do krajiny Trollov. Náš lezecký leader z východu Slovenska, alebo aj zo severu Nórska, u ktorého sme strávili minulí rok sa k nám pridal v Osle na letisku, počas čakania na let do Alesundu, inak veľmi pekného mestečka, zvaného aj „Benátky severu“.

More »

Tento článok bude slúžiť ako „predkrm“ pred ďalším článkom, ktorý by mal na stránku priletieť od niekaľ  z Alesundu, no necháme sa prekvapiť 🙂

Báječná parta v podaní domáceho pána – Iva Kravjanského zo Spišskej, Martina Lotza z Nemecka, Brea z Janovej Lehoty 🙂 a nás troch : Minkos, Čači a Ivo P. sme sa asi po 24 hod. cesty stretli v Bode na letisku a začal náš skvelý lezecký „trip“ v losej krajine. Zhrniem naše lezecké počínanie do faktov.

More »

V piatok okolo obeda sme hodili s Dudlíkom nezáväznú reč na tému, čo cez víkend. Padali slová ako kalamárka a podobne no nakoniec padlo jedno male tiche slovo „Lidečko“ aka český pieskovec, kúsok za hranicami. Cieľ bol istý, skala tajomná a priebeh cesty veselý.

More »

Aktualizované

2.9.2010 – Nasleduje rest day. Ak keď sme toho moc nepoliezli, rest day treba dodržiavať. Pri lezení je vždy potrebné dodžiavať stanovený program.

More »

alebo výlet do Arca.

Dňa 31.8 – 5.9.2010 sme sa vybrali na lezenie do Arca. Ako to celé prebiehalo, čo všetko sme zažili a prečo môžete ľutovať, že ste neboli Vám napíšem hneď teraz. A to, že môžete ľutovať, je temer  isté 🙂

More »