V sobotu 4.7.2015 sme s Ivom zbehnli do Tatroch niečo poliezť, keďže sa dá len na otočku, takže voľba padla na Ostrvu (čo bolo veľmi správne), aj kvôli horúčavám, ktoré vládli. Ja som k nemu priskočil na Podbanskom, kde som bol na chate a mastili sme hore…Cieľ bol vyliezť Diešku VII- a cestu Via Ali Nina VI+. Pod stenou pri vybalovaní vecí, padlo zrazu pár expresívnych slov..pozerám na Iva, že čo sa deje…zrazu o zem letelo jedno lano, toš som asi pochopil 🙂 Druhé sa nekoná…

Ešte, že sú na Ostrve cesty relatívne husto odistené, tak sme vedeli robiť štandy na našej 27,5m dlhej dvojičke tam, kde bolo treba 🙂

Tak sme si dali dve kratšie, ale pekné cesty :Autonova VI a Via Ali Nina VI+, cesty vhodné pre začiatočníkov v Tatrách, sú dobre odistené borhákmi a skobami, iba sem-tam si treba niečo priložiť z vlastných cimbrlátiek..

 

Prinášam pár fotografických spomienok na tohtoročný júnový výstup na najvyšší vrch Rakúska Großglockner More »

Arco bola ako alternatíva za nevydarené Chamonix, kde si počasie zmyslelo, že nás tam nechce..takže Kubo Kubič a ja z Handlovej a Majo „Tata“ a Ivetka zo Za sme „naskákali“ do mojej Dacky a valili do Pietramuraty, ktorá sa stala našim prechodným bydliskom na pár dní. Počasie nehlásili moc pekné, ale verili sme, že aspoň táto akcia sa musí podariť.

More »

Tentoraz sme si s bratom dali dlhšiu pauzu od tejto urazenej hory v najodľahlejšom kúte Vysokých Taurov vo Východných Alpách a veruže sme urobili len dobre. More »

Dlho očakávaná dovolenka ubehla strašne rýchlo, tak musím niečo napísať, kým si z nej ešte niečo pamätám 🙂

S Braňom Bakom a Kubom Kubovičom mastíme v nedeľu 14.7. nabalení na týždeň na Brnčalku, odkladáme pár nepotrebných vecí, vyberáme potenciálny cieľ lezenia…o 13:30 zisťujeme že všetko je vlhko-mokré, ale tak skúsime. Nakoniec sme si celkom dobre zaliezli v ceste Klíma-Linhart (V.). na Žeruchových vežiach. Kubové prvé metre na žule skončili celkom dobre. Na večer sa vraciame späť na chatu a zisťujeme že naša „turisticko – pohoďácka sekcia“ už požíva dvojeurového Kozla. Takže Minkos s igelitkou v ruke ( ako správny horolezec ), Baťky, nabalený v novom batohu a Dudlík s už tradičnou „chladničkou“ na chrbáte sa nechali vyviezť lanovkou na Skalnaté pleso a cez Svišťovku prešli na chatu pri Zelenom plese. Chudák Baťky má už plnú hlavu kecov o pravicovom festivale Pohoda odkiaľ sa naši „buzifesťáci“ práve vrátili.

More »

Po dlhšom zvažovaní, koho vziať do Tatroch, som v piatok cestoval do Vrútok, odkiaľ ma vzal môj lezecký parťák z Višňového Majo Piťuch. Na severe nás čakalo úplne iné počasie..v Poprade pomali už o snehu nič nevedia, ale za Belianskými sa „čerti ženili“ a cestu lemovali meter a pol mantineli snehu 🙂 (to je paráda).

More »

Osvedčená zostava, zmena polohy na mape, rovnaký cieľ..asi takto by sa dal na začiatok zhrnúť náš „trip“ do krajiny Trollov. Náš lezecký leader z východu Slovenska, alebo aj zo severu Nórska, u ktorého sme strávili minulí rok sa k nám pridal v Osle na letisku, počas čakania na let do Alesundu, inak veľmi pekného mestečka, zvaného aj „Benátky severu“.

More »

11. januára 2013 · 1 comment · Categories: Hory, Tatry · Tags:

V celku na rýchlo zložená parta sme v sobotu večer vybehli na chatu M.R.Štefánika a v nedeľu ráno sme mali krásne výhľady na vôkol nás..ale počasie nehlásili až také pekné ako bolo, tak sme tušili že sa asi niečo zmení. Takže sme pôvodný plán liezť Baníkov pilier IV. prehodnotili a dali sme obe dvojky (Čači s Kubom, Minkos so Sloťákom) dali Modrý ľad 60-80°,III.

More »

20. septembra 2012 · 3 komentáre · Categories: Hory, Tatry · Tags:

Po nekonečných dohadovaniach, kto, kde, kedy, ako a s kým, sme nakoniec vyrazili z Handlovej traja. Braňo (už skúsená tatranská ovečka), Andy (ten krát poprvé) a ja. Mal ísť s nami aj jeden nemenovaný člen klubu zo Zh, ale radšej si ten Dudlík roztrhol sval na nohe 🙂 (prajem skoré uzdravenie).

More »

22. augusta 2012 · 1 comment · Categories: Hory, Tatry

Voľný víkend s dobrým počasím bol predurčený na lezbu v Tatroch, takže po ťažšom zháňaní 4.parťáka sme vo štvrtok podvečer vyrazili z Ha, Ja, Ivo a Braňo a v Ružomberku sme brali Maja Piťucha z Višňového. Zo starého Smokovca sme sa vyviezli stopom na Hrebienok (chudák ujo, nemal na výber, sme sa mu nasáčkovali na korbu ) a odtiaľ mastili na Zbojníčku, cestou sme si museli „predierať“ cestu pomedzi kamzíčiu obrovskú rodinku.

More »